adwokat

Porady prawne – kiedy skorzystać z fachowej pomocy?

Kancelaria adwokacka zapewnia kompleksowe usługi prawne – m.in. obsługę prawną firm oraz klientów indywidualnych, jednostek samorządu terytorialnego czy organów administracji publicznej. W jakich sprawach warto zgłosić się do prawnika?
Adwokat czy też kancelaria może oferować swoje usługi w ramach stałego doradztwa prawnego, a także przy pojedynczych zleceniach z różnego zakresu prawa – np. cywilnego, rodzinnego czy administracyjnego.

Zakres usług kancelarii adwokackiej
Oferty i zakres usług kancelarii prawnej mogą się różnić – są to zwykle między innymi pisemne porady prawne i ustne konsultacje, przygotowywanie opinii prawnych i opracowywanie projektów umów i innych aktów prawnych, negocjacje, a także reprezentowanie klienta na podstawie udzielonego pełnomocnictwa przed sądami, urzędami i organami ścigania, sporządzanie opinii prawnych i ekspertyz, opracowywanie umów, uchwał, ugód, wniosków, porozumień, listów intencyjnych, regulaminów i zarządzeń, a także udziału w negocjacjach.

Na czym polegają porady prawne?
Zakres usług adwokackich jest niezwykle szeroki, obejmuje m.in. udzielanie porad prawnych. Na czym one polegają i co mieści się pod pojęciem porad prawnych? To wyjaśnienie kwestii problematycznych związanych ze stosowaniem przepisów. Ma ona na celu rozwiązanie sprawy.

Porady nie są tożsame z opiniami prawnymi – porady są udzielane ustnie, a opinie wymagają formy pisemnej. Świadczeniem pomocy prawnej, w szczególności udzielaniem porad i konsultacji prawnych, zajmują się adwokat i radca prawny. Specjalizują się oni w różnych dziedzinach i obszarach prawach lub typach spraw, dlatego trzeba wybrać jak najlepszego adwokata czy radcę zajmującego się daną tematyką.

Photo: 7515461 / pixabay; Ewelina